Meradlo Plus12

Skladom
Značka: Kinderfusse
€14
Kategória: Meradlá

Meradlo Plus 12 je presné meracie zariadenie, nezávislé od značky, typu modelu či veľkosti. Vedeli ste, že viac ako polovica všetkých testovaných detí nosí topánky, ktoré sú príliš krátke pre ich nohy? Nevhodná veľkosť topánok môže negatívne vplývať na vývoj detských nôh. Vnútorná dĺžka vhodných topánok by mala byť zhruba o 1,2 cm väčšia ako je chodidlo. Z tohto dôvodu meradlo automaticky pridáva 1,2 cm k reálnej dĺžke chodidla. Hovoríme o tzv. nadmerku, priestor, Ktorý dieťa v topánke potrebuje na pohyb a rast.    

Ako postupovať pri meraní?           

Ak chcete zmerať veľkosť nohy, resp. dĺžku chodidla:

Dieťa postavíte bosé alebo vo vhodných ponožkách na meradlo. Päta by mala byť pritlačená k zadnej časti meradla a palec, resp. najdlhší prst by mal byť položený na červenom špici. Na zadnej strane na stupnici odmeriate presnú dĺžku chodidla. POZOR! Táto dĺžka je už aj s 1,2cm nadmerkom. Takže ak chcete vedieť reálnu dĺžku chodidla, je potrebné odpočítať 1,2 cm od Vami nameraného údaju.

Ak chcete zmerať vnútornú dĺžku topánky:

Meradlo vložíte do vnútorného priestoru topánky, zatlačíte zadnú stranu do päty a červený zobáčik natiahnete k špici. Príliš nepritláčajte, aby meranie bolo čo najpresnejšie. Predsalen každý materiál má svoje „pruženie“. Na stupnici odmeriate reálnu vnútornú dĺžku topánky. V tomto prípadne nič neodpočítavate.    

Pre správny výber obuvi by sa meranie vnútornej dĺžky topánky malo rovnať meraniu dĺžky chodidla. Avšak každé dieťa je individuálne a zvládala rôzne nadmerky. Vhodný nadmerok je spravidla od 0,8cm-1,2 cm, minimálne 0,5cm pri začínajúcich chodcoch. Preto sa treba riadiť podľa dieťaťa a vašich skúsenosti.      
Späť do obchodu