O nás

História obchodu

Obchod Nôžkaobujsa je tu pre Vás už viac ako 9 rokov.

Za vznikom značky stojí manželský pár z Nitry, rodičia, ktorých cieľom bolo šíriť povedomie o barefoot obúvaní. Hlavnou myšlienkou bolo vytvoriť značku, ktorá evokuje niečo originálne, detské a hravé. A tak vznikla Nôžkaobujsa. :)

Všetko začalo spustením eshopu v marci 2015. V tej dobe obchod pôsobil iba online, no každým dňom sme cítili, že kamenná predajňa je pre zákazníkov veľmi potrebná. To nás viedlo k otvoreniu malého predajného stánku v roku 2016. S narastajúcou ponukou značiek v našom sortimente sme potrebovali zväčšovať priestory, a tak po dvoch sťahovaniach sme sa usídlili na adrese Fraňa Mojtu v Nitre. V roku 2024 sme sa presťahovali na Podzámsku ulicu 16 v Nitre a konečne sme otvorili krásnu predajňu po ktorej sme túžili :).

Naša cesta k barefootu

Kde bolo, tam bolo bola raz jedna nôžka, ktorá si hľadala topánočku...

Áno, aj takto rozprávkovo by sme sa mohli vrátiť k našim začiatkom. K barefoot svetu sme sa prvýkrát priblížili práve vďaka našej dcére, pre ktorú som hľadala tie správne topánky na prvé kroky. V dnešnom svete máme veľa možností na výber. Existuje množstvo prístupov a názorov, ktoré topánky sú tie najvhodnejšie. Niektorí uprednostňujú ortopedickú obuv, iní zas barefoot topánky a niekto jednoducho príde do obchodu a kúpi čo „sadne“ do vkusu. Nedovolím si tvrdiť, čo je najlepšie. Nás najviac očaril svet barefoot. Prístup tzv. bosej nôžky a chodenia naboso nám dával najväčší zmysel. Začali sme získavať viac informácii, aké topánky vybrať. Na trhu je k dispozícii veľa značiek a modelov, ktoré sú určené na rôzne typy nôh. Akú má moje dieťa? Úzka noha, široká noha, dominantný prst, vysoký priehlavok, úzky členok... Priznám sa, spočiatku som z toho mala jeden veľký guláš, a preto som sa rozhodla osloviť odborníkov. A tak sme prvýkrát vstúpili do obchodu Nôžkaobujsa v Nitre.

Spolu s manželom sme vždy túžili po vlastnom obchode s niečím, čo by dávalo zmysel. Detský svet mi bol vždy blízky a barefoot obuv ma veľmi zaujímala. Či to bola náhoda, alebo osud, zobrazil sa mi inzerát na odstúpenie obchodíku s barefoot obuvou. A aby toho nebolo málo, išlo o obchodík v Nitre a o nám už známy obchod Nôžkaobujsa. Po dôkladnej diskusii sme sa v roku 2022 rozhodli vstúpiť do podnikateľského sveta, a vdýchnuť tak novú dušu známej značke.

Čo robíme?

Aj napriek tomu, že to nie je vždy jednoduché, táto práca nás veľmi baví a napĺňa. Máme veľké plány a vízie do budúcnosti. Všetko, čo robíme, robíme s ohľadom na Vašu spokojnosť, o čom svedčí nespočetné množstvo pozitívnej spätnej väzby.

Záleží nám na zdravom vývoji detských nožičiek, a preto pri výbere sortimentu kladieme dôraz na použité materiály, kvalitné spracovanie, vlastnosti a udržateľnosť. V našom obchode nájdete topánky vhodné už od prvých krokov, ktoré spĺňajú kritéria barefoot alebo sú ich alternatívou.  

Všetko, čo u nás nájdete by sme vybrali aj my pre svoje deti.

Vaša Nôžkaobujsa

Nina, Maroš, Eliška a Olívia

Späť do obchodu